
Foto: Gage Skidmore
President Donald Trump sier han var sarkastisk da han foreslo at folk kunne få injisert desinfiserende midler mot koronaviruset.
Latest posts by NTB (see all)
- USA utvider innreiseforbud fra 19 til over 30 land - 05.12.2025
- Finlands statsminister vil be samene om unnskyldning - 05.12.2025
- SSB: Fattige barn driver mindre med idrett - 05.12.2025
Uttalelsen, som ble gitt under torsdagens pressekonferanse, har møtt kraftige reaksjoner verden over. Flere steder har myndigheter gått ut og advart folk mot å følge Trumps forslag.
– Jeg stilte et sarkastisk spørsmål til reportere som dere, bare for å se hva som ville skje, sa han under pressekonferansen dagen derpå.
Torsdag henvendte han seg til rådgiverne som var med ham på pressekonferansen, og spurte om det var flere måter å bruke desinfiserende midler på:
– Det slår ut viruset på ett minutt. Ett minutt. Og er det en måte vi kan gjøre noe sånt, ved å injisere det inn eller nesten en vask? spurte Trump.





