
Foto: Skjermdump/sportslogos.net
- Ny kampanje tar oppgjør med hatprat i norske klasserom - 04.12.2025
- Osman hjelper andre med psykisk helse - 03.12.2025
- Film om komplekse menneskelige relasjoner - 03.12.2025
San Diego Padres, som er den eneste profesjonelle baseballklubben i USA med et ikke-engelskspråklig kallenavn, vil nå tekkes sine engelsktalende med et nytt og språklig mer konform uniform, melder nettstedet sportslogos.net.
Fra å ha ordet Padres (som betyr prest på spansk) klistret på overdelen, vil det nå stå “The Padres” i den nye uniformen (bildefaksimilen).
Klubben, som i sin tid ble stiftet av meksikanske geistlige i den californianske byen, har bestemt at drakten skal brukes i den tradisjonelle 5. mai-kampen. Kampen inngår i Cinco de Mayo-feiringen, en regional minnedag i Puebla-regionen Mexico, som også blir behørig feiret av meksikanere i USA.
– Vi i Padres har en betydelg fanskare blant de engelsktalende. Tiltaket er på en måte vår takk til de som i alle disse årene har holdt med oss, sier klubbtalsmann Andrew Fountain til sportslogos.net


