
Foto: www.idg.no
Rådhusklokkene spilte The Beatles’ «Yesterday», og på Holmlia ble 20-årsdagen for drapet på Benjamin Hermansen markert med ett minutts stillhet.
Latest posts by NTB (see all)
- Finlands statsminister vil be samene om unnskyldning - 05.12.2025
- SSB: Fattige barn driver mindre med idrett - 05.12.2025
- Sara Khorami gjør musikaldebut i «Cabaret» - 04.12.2025
Tirsdag var det 20 år siden drapet på Benjamin Hermansen på Holmlia i Oslo. To nynazister ble senere dømt til henholdsvis 17 og 18 års fengsel for å ha utført knivdrapet på 15-åringen like ved hjemmet hans på Åsbråten.
I samarbeid med flere lokale aktører arrangerer Benjamins minnefond en minnemarkering på Holmlia. Lokalmiljøet markerte dagen med ett minutts stillhet klokka 11.59 og digital fakkellenke.
Klokka 12 spilte klokkenist Laura-Marie Rueslåtten i Oslo rådhus «Yesterday». Hendelsen ble også markert med klokkene i Holmlia kirke på samme tidspunkt.
Senere på kvelden skal inviterte deltakere danne en fakkellenke fra Lusetjerndalen på Holmlia til minnestatuen som er reist ved åstedet for drapet.






