
Foto: Claudio Castello
- – Vi må styrke helsepersonells kunnskap om kjønnslemlestelse - 09.02.2025
- Waheed driver flerspråklig radio - 07.02.2025
- Ny bokthriller om asylbarn - 07.02.2025
Hittil i år har 45 prosent flere Telenor-kunder surfet i utlandet med dataroamingen på, sammenlignet med samme periode i fjor.
– Årsaken er trolig at det er blitt mye enklere å ha kontroll på utgiftene nå enn før, sier Bjørn Ivar Moen, leder for mobildivisjonen i Telenor Norge til nyhetsbyrået Newswire.
Surfepakkene sørget for endring
Fra før av har norske mobilbrukere vært redde for å surfe i utlandet, etter å ha opplevd høye og uoversiktlige kostnader.
En undersøkelse YouGov har gjort for Telenor kunne blant annet vise at halvparten av ferierende nordmenn på utenlandstur har opplevd å få en overraskende høy mobilregning ved hjemkomst.
Så gjorde surfepakkene sin inntreden, og endret situasjonen betraktelig.
– Tidligere skrudde nesten alle av dataroaming, men nå har trenden snudd. Nordmenn ønsker i like stor grad å bruke mobilen på samme måte i utlandet som hjemme, sier Moen til Newswire.