
Foto: Henrik Beckheim
- Sjef for Norges største flerkulturelle festival - 17.09.2026
- Riksteatret tar 22. juli-fortelling ut til ungdom over hele landet - 17.09.2026
- – Språklæring må skje mellom mennesker - 15.09.2026
Beskytterskap er en anerkjennelse av organisasjoner og arrangementer som jobber innenfor viktige områder av samfunnslivet.
– Vi ser dette som et viktig signal for å anerkjenne minoritetskvinners arbeid for likestilling og inkludering i det norske samfunnet, sier Fakhra Salimi, MiRA-Senterets leder, ifølge en pressemelding.
– Viktig anerkjennelse
I november i fjor besøkte dronning Sonja MiRA-senteret og fikk et innblikk i hvordan senteret arbeider med flerdimensjonal likestilling og for å styrke minoritetskvinners deltagelse i samfunnet.
Dronningen viste et tydelig engasjement for kvinnenes sterke livshistorier der de blant annet fortalte om sitt første møte med Norge, og om håp og drømmer for fremtiden.
– Å få dronningens beskytterskap er en viktig anerkjennelse og en stor inspirasjon for alle på MiRA-Senteret. Med dette viser Dronning Sonja stor tillit til arbeidet som MiRA-Senteret gjør innenfor integrerings- og likestillingsfeltet, og signaliserer betydningen av å jobbe for et åpent og inkluderende Norge. Det gjør oss veldig stolte, sier Salimi.







