
Foto: Redaksjonen
Trump-administrasjonen tilbyr 2500 dollar til mindreårige migranter fra 14 år og oppover dersom de forlater landet frivillig, ifølge et brev Reuters har sett.
Trump-administrasjonen tilbyr 2500 dollar til mindreårige migranter fra 14 år og oppover dersom de forlater landet frivillig, ifølge et brev Reuters har sett.
Latest posts by NTB (see all)
- SV-topp i Oslo trekker seg - 18.09.2026
- AfD kan gjøre nytt brakvalg ved Østersjøen – marerittscenario for Merz - 18.09.2026
- Sverigedemokraternas leder tordner mot «islamistiske stemmer» - 18.09.2026
Brevet er sendt til boliger som huser enslige mindreårige migranter. Det er det seneste tiltaket fra Trump-administrasjonen, som ønsker å få folk til å reise frivillig ut av USA.
Innvandringsmyndigheten Ice bekrefter at mindreårige migranter er tilbudt penger for å forlate landet, men sier ikke noe om beløpet.
I juni overførte utenriksdepartementet 150 millioner dollar – rundt 2,5 milliarder kroner – til sikkerhetsdepartementet DHS så migranter som valgte “selvdeportering”, kunne motta 1000 dollar.
Myndighetene omtaler beløpet som et «engangsstipend på 2500 dollar», ment for mindreårige som er 14 år eller eldre. I første omgang vil pengene bli gitt til 17 år gamle migranter. Tilbudet gjelder ikke personer fra nabolandet Mexico.
(©NTB)







