Stortinget har vedtatt at barn og barnefamilier med endelig avslag på asyl som har vært i Norge over lengre periode kan søke om å få omgjort vedtaket. Fristen for å fremme anmodning er 15.07.2004.
Latest posts by Redaksjonen (see all)
- Visste du at jødene feiret påske lenge før Jesu fødsel? - 04.04.2026
- Nyttår året rundt - 01.01.2026
- Høyesterett sier nei til å behandle rasismedommen mot Vigrid-profil - 25.10.2023
Ordningen omfatter barn og barnefamilier som har hatt en total oppholdstid i Norge på 3 år eller mer, inkludert 1 år eller mer etter et endelig avslag i Utlendingsnemnda. Videre omfatter ordningen barn og barnefamilier i og utenfor statlige asylmottak, skriver UDI.
Omgjøringsanmodninger på asylvedtak sendes til Utlendingsnemnda (fax: 21 08 50 00). Sakene vil bli behandlet etter en midlertidig forskrift.
Ordningen er en engangsforeteelse, og utgjør ikke et generelt amnesti for personene som omfattes av ordningen.







