Familien Collin fryktet å bli gjeldsslaver etter å ha blitt krevd en halv million i saksomkostninger for rettssakene mot staten. Nå sletter SV og regjeringen gjelden.
Latest posts by Claudio Castello (see all)
- Forventer 16.000 ukrainere og 5000 syrere - 16.01.2025
- Informasjonsflyt og tillit er Norges vaksine mot en Rotherham-skandale - 15.01.2025
- Lager vossapop av gammel fransk klassiker - 15.01.2025
Familien Collin fra Sri Lanka satt i kirkeasyl på Finnsnes i Midt-Troms i åtte år før de for halvannet år siden fikk oppholdstillatelse i Norge.
Staten krevde samtidig at familien betalte saksomkostningene for ankerettssakene de var igjennom for å få omgjort avslag om opphold.
Regjeringen sletter sammen med SV nå gjelden etter en såkalt verbal i forhandlingene om saldert budsjett, altså budsjettet for inneværende år.
– Nå kan jeg trygt lage en plan for fremtiden, og kan tørre å tenke litt på hva jeg vil gjøre videre, sier datteren Dilani.