
Foto: Monika Kolstad
Kulturrådets musikkutvalg for turné- og virksomhetstilskudd gir to millioner til en satsing på større musikalsk og kulturelt mangfold blant musikere, artister, ensembler og band.
Kulturrådets musikkutvalg for turné- og virksomhetstilskudd gir to millioner til en satsing på større musikalsk og kulturelt mangfold blant musikere, artister, ensembler og band.
Latest posts by Claudio Castello (see all)
- – Ingen elever skal oppleve press - 29.10.2026
- UiOs menneskerettighetspris til pakistansk rettighetsaktivist - 27.10.2026
- Regjeringen vil lytte til muslimske ungdommer – men hvem får være med? - 27.10.2026
Utvalget har gitt satsingen navnet «nye stemmer», ifølge Kulturrådets nettside.
– Flere sjangere og subsjangere er ikke så sterkt representert blant søkerne som vi skulle ønske, sier utvalgsleder Rebecka Ahvenniemi.
Gjennom satsingen ønsker man særlig å nå ut til musikere, artister, ensembler og band innen folkemusikk/tradisjonsmusikk, minoritets- og innvandrerkulturer og ulike musikalske subsjangere.
– Vi ønsker å gi et mangfold av utøvermiljøer turnémuligheter gjennom ordningen, samt at folk i hele landet skal få et konserttilbud med stort musikalsk og kulturelt mangfold. Vi er veldig glade for å kunne gjennomføre en slik satsing, sier Ahvenniemi.







