
Foto: Illustrasjonsfoto: Claudio Castello
Nicolae Stoica, nestlederen i organisasjonen Folk er folk ble arrestert sist onsdag under et FAFO-seminar om romfolks rettigheter.
Nicolae Stoica, nestlederen i organisasjonen Folk er folk ble arrestert sist onsdag under et FAFO-seminar om romfolks rettigheter.
Latest posts by Claudio Castello (see all)
- Nesten én av tre utenfor arbeidslivet i flerkulturelle bydeler – veiledning er eneste tiltak Oslo kommune tilbyr - 30.08.2026
- – Far som fikk hjerneslag, lå på soverommet. Familien tok seg av ham helt alene - 27.08.2026
- Frp fosset fram blant innvandrervelgere – økonomien kan være forklaringen - 25.08.2026
Bakgrunnen er at han er etterlyst av rumenske styresmakter for å ha uteblitt fra soning av en dom i hjemlandet.
– Vi gikk til arrestasjon fordi det er en internasjonal etterlysing av han gjennom Interpol. No venter vi på en formell utleveringsoppmoding fra Romania. Rumenerne har en 40-dagers frist på 40 på å framsette kravet, sier jurist Morten Bentzrød i Oslo politidistrikt til NTB.
Svindel eller justismord?
Ifølge Nettavisen er Stocia dømt til fengsel i fire år og to måneder for grov svindel og organisert kriminalitet i Romania
Selv sier han at han kan dokumentere at han er utsatt for eit politisk motivert justismord, og at han derfor har søkt asyl i Norge.







