
Foto: Skjermdump/The Guardian
Den britiske regjeringen vil ikke lenger bruke hotell til å huse asylsøkere, og planlegger nå å bruke militærbaser i stedet.
Den britiske regjeringen vil ikke lenger bruke hotell til å huse asylsøkere, og planlegger nå å bruke militærbaser i stedet.
Latest posts by NTB /Utrop (see all)
- – Et vendepunkt for Frankrike - 26.10.2026
- Katolske biskoper i Norden advarer mot mislykket integrering - 26.10.2026
- Ble tvangsgiftet som 13-åring – nå får Daniella Jenteprisen - 12.10.2026
Innkvarteringen av om lag 32.000 asylsøkere på landets hoteller har ført til en rekke protester, noe regjeringen også ønsker å stagge. I tillegg er det håp om å spare store summer.
I første omgang handler diskusjonene om å innkvartere rundt 900 menn i militærbaser i Inverness i Skottland og i East Sussex sør i England. Etter hvert håper regjeringen å flytte opptil 10.000 asylsøkere til militærbaser.
Det er avisen The Times som først har meldt om saken.
Ifølge det britiske innenriksdepartementet er bruken av militærbasene midlertidig. Det jobbes også med å finne fabrikkområder og andre steder der det skal etableres langt billigere innkvartering enn hotellrom.
(©NTB)







