
Storbritannias øverste domstol har konkludert med at den britiske regjeringens planer om å sende asylsøkere til Rwanda er innenfor lovens rammer.
Latest posts by NTB (see all)
- 160 kriminelle utlendinger i Norge kan ikke sendes ut av landet - 19.02.2026
- Færre er fornøyd med Trumps innvandringspolitikk - 19.02.2026
- Politiet: Nedgang i ungdomskriminalitet - 18.02.2026
Storbritannias øverste domstol har konkludert med at den britiske regjeringens planer om å sende asylsøkere til Rwanda er innenfor lovens rammer.
Samtidig har to av domstolens dommere konkludert med at regjeringen ikke tok i betraktning de individuelle omstendighetene til asylsøkerne man forsøker å utvise til Rwanda. Dermed er det bare en delvis seier for britiske myndigheter.
Den britiske regjeringen planlegger å sende noen asylsøkere som ankommer landet gjemt i lastebiler, eller på båter over Den engelske kanal, til østafrikanske Rwanda. Der skal de få behandlet asylsøknadene sine, og dersom de blir godkjent skal de deretter bli i Rwanda.
(©NTB)






