ERAS Festival

 
ERAS FESTIVAL29. og 30. augustRådhusplass
0Shares

PROGRAM
Lørdag 29. august

15:00 INTERNASJONAL PARADE
(Parade rute: Jernbanetorget til Rådhusplassen gjennom Karl Johans gate)

16:30 ÅPNINGSSEREMONI
– Velkommen ved ERAS Styreleder og Festivalleder – Åpningstale
– Tale ved Marokko ambassadør – Tale ved Jørn Lyhmann – Representant for Enhet for mangfold
og integrering – EMI – Tale ved representant fra Rådet for Innvandrerorganisasjoner i Oslo – RIO – Båndklipping ved Oslos Ordfører og Marokko ambassadør

17:00 – 20.30 FESTIVAL PROGRAM
17.00 – Chris Baco & Co – Filippinsk dans
17.05 – Igorot Tribal Dance (Likha Scandinavian Dance Group)
17.10 – Bangra Pakistansk dans med trommer
17.20 – CAPORALES – BOLIVIANSK KHARUA dansegruppe
17.30 –  ”SON DEL BARRIO” Tito Guevara BAND
18.00 – Masala Bhangra og Samba – American Tribal Style Bellydance- ATS
18.10 – Kevzta, Afrikansk sangerinne
18.30 – Sarunas Maciulis – LITANUEN
18.50 – Norsk Rockeband: Blue-Xassade
19.50 – MAZAGAN & HAMID AL HADRI – MAROKKO PROGRAM – Marokkos Amb

Søndag 30. August
13:00 – 20:00 FESTIVALPROGRAM
13.00 –  ”Kinesisk løvedans” Norsk-Kinesisk Sang og Dans Troupe
13.05 – Ying Teng – Kinesisk Operasangerinne
13.10 – Damini – HOUSE OF CULTURE, Indisk dans gruppe. OFBJP
13.35 – Gambisk Folkedans – IACC
13.50 – Kinesisk Folkedans «Jasmine Flowers» – Norsk Kinesisk kvinneforening
14.00 – Tibetansk dans ”Ri Thon Po” – Den tibetanske samfunnet i Norge
14.15 – Sigrid Marie Refsum  – norsk sangerinne
14.25 – ”Jazz dans” – Kinesisk søndagskole
14.35 – ”Jiah Macapobre” – Bantay Bata
14.40 – ”Nasjonalt blomst dans” – Kinesisk søndagskole
14.50 – ”Swing kjøle”  dans
15.00 – ”Gossip Girls”  dans – Bantay Bata
15.05 – ”I nattens stillhet”  fremført med Beijing Opera instrument ”Jing Hu”
15.20 – Anna Petronella Nygaard – sangerinna (Polen)
15.30 -”Si Ti Nga Søl” – Tibetansk dans – Den tibetanske samfunnet i Norge
15.40 – ”Tea Harvest” – Dans – Kinesisk søndagskole
15.45 – ”Taiji Shan” Norsk Kinesisk kvinneforening
15.55 – Koriander kvinnekor
16.05 – Afghansk dans
16.20 – Marianella Lantigua, dominikansk sangerinne – merengue, salsa og bachata
16.35 – Amazon’s Tribal Dance (Likha Scandinavian Dance Group
16.40 – Rashis Hamari og Kilimow – Somalisk musikk
16.55 – SLAVISK SJEL – Polske musikk og dans
17.10 – Waqas og Temur – Hip Hop –  Fredsduene
17.20 – RACHID AL KASMI – MAROKKO PROGRAM  – Marokkos Ambassade