Mohammads norske advokat John Christian Elden sier til VG Nett at han er orientert om saken.
- Han har underrettet meg om at han er utvist fra universitetet fordi de anser ham som politisk aktiv. Det er ikke lov på den skolen å være politisk aktiv, sier Elden.
24-åringen har vakt oppsikt på flere måter de siste ukene. Han har blant annet uttalt at homofile fortjener å bli drept.Mohyeldeen Mohammad har også hyllet Osama bin Laden på sin Facebook-profil. Under en demonstrasjon mot Muhammed-karikaturene på Universitetsplassen i Oslo i februar advarte han mot «et 11. september på norsk jord».



Kommenter denne artikkelen
Kommentarer
skrevet av Kevin 23.03.2010 01:02
Kunne tenkt meg faktisk at, det burde funnest en øy. Så man kan sende så ekstreme til, som på en måte. Å sende slemme barn på rommet sitt. Jeg kan ikke tenke meg ett Norsk samfunn, som MÅ rette seg etter Islamsk Muslimsk lover og regler. Sharia har INGEN plass i det Norske samfunnet. I mine tanker, Norge er basert på at det SKAL være fritt. Da kan man like så godt, la Ny nazister, ku klux klan med mer ekstreme organisasjoner. Få vandre FRITT. Vet ikke med Dere men, det er min mening. At jeg føler IKKE noe sterkt ønske, at Islam og Muslimsk lov. Skal dømme FRIE Norge, det er derfor man har land man KAN gjøre det i . NB !! Jeg er ikke Rasist, nazist med mer. Er Norsk og ur invåner. Og stolt over det .
skrevet av Kevin 23.03.2010 01:34
Å sammenligne Muslimer i VÅRE tider med Holocaust og sånt !! Det er patetisk og kvalmt !! Når det blir holdt på med trusler MOT Norge på mange måter, som truer VÅR frihet, levemåter, legninger, overbevisninger, splittet tro samfunn . Av en utenlandsk "makt" , selvfølgelig må man regne med. At folk tar til motmæle, som muslimer, antirasister med mer. Gjør ALLE seg opp sin egen mening, og klart vi VIL ha ulike meninger. OG " Muslimhat største trussel " . Vel er IKKE akkurat noe brobygging det holdes på med. Klart folk og definitivt IKKE jeg, se at Norge Vårt frie land. Faller i Utenlandsk styre og hende, Selvmords bombing med mer , bilbomber, brenner folk av annen religion levendes og masse mer. Og DI snakker om at " uff folk liker ikke oss ". Klart når man ikke vet HELT forskjellen på Venn eller fiende, da er det LETT. Å skjære folk under EN kam, ynder ikke akkurat til at man føler seg trygg. Når det trues mer 9/11 på Norsk jord, Europa,Skandinavia. Av en JYPLING, som er fanatisk opptatt av en bok !! Og vil ha verdens herredømme under islam med mer, DET blir for patetisk. Han burde settes på ei øde øy, og sitte der til han har besinnet seg. KOM DEG UT AV FORTIDEN !! Og inn i fremtiden !!
skrevet av Stefano Castellanos 24.03.2010 17:16
what is up with him? does he need so much hatred in Norway? must he be involved in the private life of others?
skrevet av MOHAMMAD MURDABAD 25.03.2010 16:56
Det er få ekstremister blandt muslimer i Vesten,men det er desto mange flere med antivestlige holdninger.I en spørreundersøkelse blandt britiske muslimer etter torroren på T_banen, fant man støtte blandty 7% av de spurte,mens 70% foretrakk muslimsk identitet fremfor britisk identitet.Lignende svar har man funnet i andfre vestlige land.De er hos de antivestlige man finner faren, hvis en situaSJON SKULLE SKJERPE SEG.