- Kunsten Ă„ skrive Bollywood manuskript - 16.04.2006
- Nye stjerner pÄ Bollywoods himmel - 16.04.2006
- Trening i reneste Bambaiya ishtyle - 15.04.2006
Det at det er bare tre dager mellom diwali og eid i Ă„r gjĂžr helgen til en spesiell helg for kinogjengere. Alle store filmer kommer ut den uka er laget med store budsjett og store stjerner â âGaram Masalaâ, âKyon Ki⊠â, âHome Deliveryâ og âShaadi No. 1â.
I filmene som sendes ut den uka, er det flere komedier. âGaram Masalaâ, laget av Priyadarshan, har John Abraham and Akshay Kumar, som begge er brennaktuelle i Bollywood for tiden, sĂ„ filmen lover Ă„ vĂŠre ganske garam garam (hot). Paret konkurrerer om Ă„ flĂžrte med de tre nyeste ansikter i Mumbai; Daisy, Neetu og Nargis.
â Mine beste Ăžyeblikk pĂ„ skjermen er der jeg kysser John, forteller Daisy Bopanna til The Times of India. â Egentlig var det bare et flyktig kyss, men det var min fĂžrste scene og jeg var veldig nervĂžs. John fikk spenningen til Ă„ minske ved Ă„ innrĂžmme at han var litt sjenert selv, sier Daisy. Og Akshay Kumar var til stor hjelp under innspillingen, han ville alltid foreslĂ„ forskjellige mĂ„ter Ă„ si sine replikker pĂ„. Jeg hadde fĂžlt meg bortkommen uten ham.
En annen Priyadarshan film som kommer ut samme dag er âKyon KiâŠâ. Med et litt mer intenst plot og Salman og Kareena Kapoor sammen for fĂžrste gang. Filmen sies Ă„ vĂŠre basert pĂ„ âOne Flew Over the Cuckooâs Nestâ, men Bollywood-versjonen er en film med bĂ„de drama og komedie.
Slapstickmester David Dhawan gir ut âShaadi No. 1â. Bollywoodâs mest uanstendige regissĂžr har laget en film i god gammel stil, med en lapskaus av artister og et tullete manus.
Det er alle utsikter til at âShaadi No. 1â er nok en Dhawan film full av antydninger og skĂžyerstrek, med Sanjay Dutt, Fardeen Khan, Ayesha Takia, Esha Deol, Soha Ali Khan og Sharman Joshi. Ria Sen, Sophie Chaudhary, og Arti Chhabria er tre sexbomber i filmen.
Ayesha Takia spillerogsĂ„ i Sujoy Ghoshs film âHome Deliveryâ, den fjerde filmen i Diwali kvartetten, Vivek Oberoi er helten i filmen der Boman Irani and Mahima Choudhary ogsĂ„ er med. Filmen er romantisk, med mye humor . Det ryktes at det er 21 gale sanger i filmen, og en av dem synges av Boman selv.
â Ingen vil ha stress, sier Ratan Jain, produsent av filmen âGaram Masalaâ. â I filmindustrien her i dag gĂ„r folk inn for komedie slik de gjorde det med naken hud filmer i fjor. De fleste fĂžlger strĂžmmen.
I Bombay har filmene klart Ä gÄ over fra Ä bruke slapstick humor til mer subtil ironi. Bortsett fra Dhawan da. Bollywood er lei den tragiske romantiske helten. NÄ er det latter fra salen som er viktig. Skuespillere som Amitabh Bachchan, Anil Kapoor og Salman Khan har alle spilt i komedier i Bombay i Är.
I fjor gjorde filmer som âMurderâ, âHawasâ og âTauba Taubaâ det best â filmer der utringninger og klĂžft mellom brystene var viktigere enn manuset. Men i Ă„r har det vĂŠrt komedienes Ă„r. Ikke blĂžtkakakehumor og grov farse slik Govinda er kjent for, men ironi og litt mer sofistikert komedie. Filmer om utroskap som âNo Entryâ, eller om kriminelle som âBunty aur Babliâ.
Yash Raj Films mener at det publikum liker er overraskelser, uansett om det er hete sexscener eller dristige vitser.



