ERAS festival – 23. og 24. august

 
OSLO RÅDHUSPLASSLørdag, 23.  og 24. August 
0Shares

PROGRAM
ERAS FESTIVAL 

Oslo Rådhusplass

Lørdag, 23. august

13:00 INTERNASJONAL PARADE 
Paraden begynner på Jernbanetorget og ledes av: – Oslo Politis Rytterkorps
– Alna musikkorps
(Paraderute: Jernbanetorget til Rådhusplassen gjennom Karl Johans gate)

14:00 ÅPNINGSSEREMONI

– Velkommen ved ERAS Styreleder: Alfredo Biamont og Festivalleder Kerby Nako
– Åpningstale ved Oslo kommune Vara ordfører LIBE RIEBER-MOHN
– Tale ved Jørn Lyhmann – Representant for Enhet for mangfold og integrering – EMI 
– Tale ved representant fra Rådet for Innvandrerorganisasjoner i Oslo – RIO 
– Seremoni: Båndklipping ved Varaordfører og dermed er festivalen åpnet 
14:30 – 15:00 UTROPs 10 års jubileum
Seremoni: Markering og lansering av bøk om 10 års jubileum av avisen Utrop– Kunstnerisk innslag ved Alna musikkkorps 

15:00 – 16:00 MARKEDSPLASS FOR BARN OG VOKSNE

– Presentasjon av ERAS festivalprogram og aktivitetene – Internasjonal matservering – 12 Frittstående ca. 2,5 tre lange skulpturer med tema ”Kvinner og frigjøring”

16:00 – 20.00 FESTIVAL PROGRAM 

– Tamilsk dans
– Tibetansk dans
– “Lidenskapelig jente ” (火火的姑娘) (Kinesisk Kvinnegruppen)
– Kinesisk eldgamle musikkinstrument «Zheng kvartet» (Kinesisk Søndagsskole)
– Kinesisk kor: ”Bestemors Penghu Bay” og ”Månebuen” (CPN)
– Kurdisk Folkedans
– Bangra Pakistansk dans med sang og pakistanske trommer
– Kinesisk dans – SKY BLUE Dancing School
– AYEKANTUN, Chilensk dansegruppe
– «Kinesisk Trollsti» (山路十八弯) (Kinesisk Kvinnegruppen)
– Kinesisk Taiji 24 Oppvisning (太极拳24式) (Kinesisk Kvinnegruppen)
– AYEKANTUN, Cueca dans
– LOTEN NAMLING, Tibetansk artist
– Sigrid Marie Refsum
– Amazon’s Tribal Dance (Likha Scandinavian Dance Group) 
– Gambisk Folkedans- Koriander kvinnekor
– Nord-Afrikansk musikk, Atlas Band med Cheb Hocine
– Rockebandet Blue-X

Søndag 24. august

13:00 MARKEDSPLASS FOR BARN OG VOKSNE 

– Presentasjon av ERAS festivalprogram og aktivitetene
– Aktiviteter for barn
– Internasjonal matservering

13:30 – 14:00 UTDELING AV FREDSBALLEN-PRIS
Seremoni: Fredsduene deler ut årets Fredsballen-pris

14:00 – 15:00 FESTIVALPROGRAM 
– Tamilsk dans
– Tibetansk YAK dans 
– Afghansk dans 
– Filippinsk sang ved Jiah Macapobrc (Bantay Bata) 
– Breakdance, Daniel, vinner av Sinsen skolekonkurranse
– Hip Hop Jan Salas og El Pacal
– Marianella Lantigua, dominikansk sangerinne – merengue, salsa og bachata 
– SAYA, andesfjellene dans 

15:00 – 16:00 MARKEDSPLASS FOR BARN OG VOKSNE

16:00 – 19:00 FESTIVALPROGRAMMET FORTSETTER

– Kinesisk Kung fu visning (Kinesisk Kulturfestival)
– Afghansk dans 
– Tibetansk dans ungdoms gruppe
– Magedans (Gruppen Sofa) 
– Kinesisk Operasangerinne: Ying Teng 
– Anna Petronella Nygaard (Polen, Anna Roza) 
– Kinesisk dans fra Indre Mongolia (Solo) (Kinesisk Kulturfestival) 
– Dans «The Red Lantern» (Kinesisk Søndagsskole) 
– Salsa show, Leonora Garshol 
– Kinesisk Folkedans «Jasmine Flowers» (Kinesisk Kulturfestival) 
– Filippinsk dans og sang (Filipino Worker’s Org) 
– S.J.R – Indiske trommer
– Rohey Taalah, afrikansk sangerinne 
– Masala Bhangra og Samba – American Tribal Style Bellydance- ATS 
– FLAMENCO OG RUMBA – gypsy gips 
– Igorot Tribal Dance (Likha Scandinavian Dance Group)
– Mossevien group

(Konferansier: Miguel Ramirez, Joy Fresnedi, Selma Benmalek, Yokasta Sosa, Rosario Catuday, Adela Warac)