Gjeld stiftet av mindreårig

Kan en 14-åring inngå avtaler ved f.eks kjøp av mobiltelefon eller mobiletjenester? Et barn på 14 år er for ung til å disponere over egne midler, inngå bindende avtaler eller stifte gjeld, jf. vergemålsloven § 2. Fordi han er umyndig (jf. vergemålsloven § 1) er avtalen som er inngått ved at han eventuelt har brukt […]

Kjøp abonnement eller logg inn for å lese videre!

Tidligere abonnenter: Hvis du er abonnent fra før bruker du epostadressen som brukernavn. Passordet er: utrop

Nye abonnenter: Du bruker passord og brukernavn som du registrerte abonnementet med for å logge inn.