
Foto: Privat
- Visste du at jødene feiret påske lenge før Jesu fødsel? - 04.04.2026
- Nyttår året rundt - 01.01.2026
- Høyesterett sier nei til å behandle rasismedommen mot Vigrid-profil - 25.10.2023
Lørdag 29. januar fikk Østfold for første gang et innvandrerråd. Østfold innvandrerråd ble stiftet på et møte i Kulturkvartalet i Sarpsborg.
Rådet skal jobbe særlig med rasisme, diskriminering og situasjonen til nyankomne barn. Det sier norsk-kongolesiske Jean Claude Luabeya. Han er med i det nye rådet.
– Vi som har jobbet på i organisasjoner her i Østfold har lenge ønsket oss dette rådet. Vi har like store problemer med integrering som andre steder i Norge, sier han.
Oslo Høyre nominerer to med minoritetsbakgrunn
Saida Begum fra Stovner og Mudassar Kapur fra Søndre Nordstrand er nye bystyrekandidater for Oslo Høyre.
Saida Begum vil jobbe med skole- rus- og arbeids- og sosialpolitikken.
– Vi i Oslo Høyre jobber for at Oslo-skolen skal være den beste skolen i Europa, sier hun.
Mudassar Kapur studerer ved Norges Handelshøyskole, og har tidligere tatt markedsføring ved universitetet BI.
Han vil som politiker jobbe for verdiskapning i samfunnet ved å gi folk en mulighet for å lykkes med sine drømmer.



