Det franske satiremagasinet Charlie Hebdo markerer at det har gått ti år siden terrorangrepet med karikaturkonkurranse. Motivene skal avbilde Gud.
Latest posts by NTB (see all)
- FN ber om 37 milliarder til Ukraina-flyktninger - 17.01.2025
- Kirken ruller ut plan for forsoning - 16.01.2025
- Rapport: 380 millioner kristne forfølges på grunn av sin tro - 15.01.2025
Tolv personer ble drept i et terrorangrep mot magasinets lokaler i Paris 7. januar 2014. Angrepet skjedde etter at magasinet publiserte karikaturer av profeten Muhammed.
Magasinet har utfordret serietegnere til å sende inn sine «morsomste og slemmeste» tegninger som gjør narr av Gud. Invitasjonen til å bidra ble sendt til «alle som er lei av å leve i et samfunn som styres av Gud og religion». Fristen for å sende inn bidrag var søndag 15. desember.
Angrepet mot Charlie Hebdo var del av en rekke islamistiske terrorangrep i Frankrike og andre europeiske land de neste årene. Hundrevis ble drept.
(©NTB)