
Foto: Hans G. Andersson
15-20.000 personer samlet seg i Kärrtorp sør i Stockholm søndag for å demonstrere mot angrepet mot en antirasistisk markering samme sted forrige helg, melder NTB.
15-20.000 personer samlet seg i Kärrtorp sør i Stockholm søndag for å demonstrere mot angrepet mot en antirasistisk markering samme sted forrige helg, melder NTB.
Latest posts by Claudio Castello (see all)
- – Komikere kan ikke knyttes til nasjonalitet - 04.05.2026
- Flere barn og unge holdes tilbake i utlandet - 03.05.2026
- Vandret til terrorrammet moské - 30.04.2026
Bakgrunnen var at forrige søndag gikk en gruppe svartkledde menn til angrep på en antirasistisk demonstrasjon i bydelen Kärrtorp i Stockholm. Angriperne kastet flasker, stein og fyrverkeri. To personer ble knivstukket og en politimann ble skadd.
Titusenvis av mennesker, inkluderte en rekke svenske toppolitikere, samlet seg for å vise avsky mot angrepet fra nynazister og rasister sist søndag. Tilstrømningen var så stor at hovedarrangementet måtte flyttes fra T-bane-stasjonen til en idrettsplass i nærheten.
– Vi synes det er viktig å vise hva vanlige mennesker mener, sier Ewa Tuneback og Jörgen Franzén, som deltok i markeringen, til nyhetsbyrået TT.
Linken til illustrasjonsbildet.






