- Visste du at jødene feiret påske lenge før Jesu fødsel? - 04.04.2026
- Nyttår året rundt - 01.01.2026
- Høyesterett sier nei til å behandle rasismedommen mot Vigrid-profil - 25.10.2023
Alliansen vil koordinere aktiviteter fra de enkelte individer og grupperinger inne og utenfor Vietnam. Målet er å oppnå demokrati gjennom en fredelig måte.
– I de dagene som kommer, vil det kommunistiske regimet finne måter til å hindre at folkets makt bli større. Dette er tidspunktet for det internasjonale samfunnet til å vise aktiv støtte og stå sammen med det vietnamesiske folket for demokrati i Vietnam, mener Norsk-Vietnamesisk senter.
I følge en pressemelding fra Viet Tan, Vietnam Reform Parti, ble demokratisk aktivister arrestert på en Kafé i Saigon. De skulle diskutere innholdet i et forslag om demokrati og menneskerettighet allianse.
Flere andre menneskerettighet og demokrati aktivister ble arrestert og terrorisert i forkant av APEC. Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) ble dannet i 1989 på initiativ fra statsministeren i Australia.







