
Foto: vif-samfunn.no
Fotballaget Gatelaget har siden oppstarten i 2014 spilt minst én årlig kamp mot politiet. Kampen er et uformelt møte mellom politiet og tidligere rusavhengige.
Fotballaget Gatelaget har siden oppstarten i 2014 spilt minst én årlig kamp mot politiet. Kampen er et uformelt møte mellom politiet og tidligere rusavhengige.
Latest posts by Claudio Castello (see all)
- Sjef for Norges største flerkulturelle festival - 17.09.2026
- Riksteatret tar 22. juli-fortelling ut til ungdom over hele landet - 17.09.2026
- – Språklæring må skje mellom mennesker - 15.09.2026
Spillerne fra Gatelaget og politiet har operert på forskjellige sider av loven, og mange av spillerne fra Gatelaget har vært i kontakt med politiet under andre omgivelser tidligere.
I en uformell fotballkamp er det en god anledning til å respektere hverandre og skape et godt miljø, melder vif-samfunn.no.
Kampene mellom Gatelaget og politiet pleier å være jevne, og denne gangen stakk politiet av med en knepen 5- 4 seier på Intility arena.
Les mer om Vålerenga Samfunn, som blant annet inkluderer klubbens satsing for inkludering







